Dovolená na Djerbě

Ostrov Djerba je se svojí rozlohou 520km² největším ostrovem severní Afriky. Českými turisty je nejvyhledávanějším ze všech míst Tuniska. Na samotnou Djerbu se dostanete třemi způsoby: trajektem po moři, po silnici na hrázi (tzv. Římská cesta) a nebo letadlem. Ostrov není ničím výjimečný, turisté zde preferují bílé pláže, čisté moře a příjemné podnebí.

Na Djerbě je několik míst, která byste měli během své dovolené navštívit. Jsou to města Houmt Souk, Midoun a Guellala. Midoun je městečko kam jezdí turisté hlavně kvůli tržnici. Guellala je krásná hrnčířská osada. Výrobky, které zdejší hrnčíři vyrábějí, mnohdy ani na trzích nenajdete. Dají se zakoupit jen zde. Nedaleko vesnice je Muzeum tuniských tradic. Houmt Souk je hlavní město ostrova. Ve zdejší výrobně koberců si dokonce budete moct zkusit, jak se takový poctivý arabský koberec vyrábí.

Mezi další turistické zajímavosti patří Djerba Explore. Jdeo obrovskou krokodýlí farmu, kde můžete v nádržích spatřit až 400 druhů těchto predátorů. Synagoga Ghirba je místo, které každoročně přitahuje tisíce židovských poutníků. Dále zde pak najdeme též pevnost Borj El Kébir trojúhelníkového tvaru, která je obehnána hradbami.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

(Vyplňte)

(Vyplňte)