Dovolená v Tabě

Egyptská letoviska by se dala rozdělit do dvou skupin. První skupinu tvoří letoviska nacházející se na východním pobřeží Egypta. Patří sem například Hurghada, Marsa Alam či Makadi Bay. Naproti tomu druhá skupina lemuje pobřeží Sinajského poloostrova a skýtá odlišné možnosti fakultativních výletů i vodních sportů, zejména pak potápění. Jedním z nejkrásnějších a také nejluxusnějších letovisek Sinajského poloostrova je Taba nacházející se nedaleko Izraele, s nímž ho dělí státní hranice a Jordánska, které můžete navštívit s pravidelnou lodní dopravou.

Zajímavosti Taby

Po příjezdu do Taby vás jistě na první pohled zaujmou nejen dlouhé pláže a rozsáhlé hotely, ale také fakt, že se v okolí letoviska nenacházejí žádná města ani nákupní centra, jako je tomu na jiných místem egyptského pobřeží. Tento fakt má však celou řadu výhod. Můžete si zde užívat klidný a ničím nerušený odpočinek, pěší výlety zdejší nádhernou přírodou nebo vodní radovánky na plážích, které patří mezi nejkrásnější pláže Egypta.

Fakultativní výlety z Taby

Letovisko Taba se pyšní nejen kouzelnou přírodou a vynikajícím turistickým zázemím, má také velmi výhodnou polohu, která z něj činí ideální výchozí bod pro cesty do Izraele či do Jordánska. Mezi nejoblíbenější fakultativní výlety patří zejména výlety do Jeruzaléma s návštěvou Zdi nářků, Olivetské hory nebo chrám Božího hrobu, výlety do jordánského skalního města Petra nebo návštěva kláštera svaté Kateřiny a hory Sinaj.

Fakultativní výlety jsou příjemným zpestřením vaší dovolené, které vám navíc umožní poznat blíže kulturu Egypta, ale také okolních zemí Blízkého východu. Tyto zájezdy je možné si vybrat při rezervaci vašeho zájezdu, avšak nejběžnější je rezervace při ubytování v hotelu.

Dovolená v Tabě

Taba je opravdovou oázou klidu, která je jako stvořená pro vaši spokojenou dovolenou v Egyptě. Na své si zde přijdou jak rodiny s dětmi, které jistě potěší příjemná teplota moře, výborně vybavené hotelové bazény či pestrá možnost výletů, ale také turisté hledající dobré podmínky pro vodní sporty. Protože se Taba nachází při pobřeží Rudého moře, můžete se zde těšit zejména na ideální podmínky pro potápění a šnochlování.

Láká- li vás dovolená v Egyptě a máte- li rádi své pohodlí, vydejte se do slunné Taby. Vaše dovolená v Tabě bude plná báječného odpočinku, sportu, ale i zábavy v krásné přírodě Sinaje.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

(Vyplňte)

(Vyplňte)