Odpočinek v lázních

Když najdeme práci, která nás opravdu baví, vyhrajeme tím polovinu života. Ale volný čas a aktivity jsou důležitější než se zdá. Pořádný odpočinek, aktivní pohyb a čas věnovaný sobě samému, rodině a přátelům. Pokud na to nemáme čas během roku a vše odbýváme, výhodné je vyrazit například na wellness a do lázní. Navíc, když narazíme na výhodné slevy na lázeňské pobyty, můžeme výhodně ušetřit. Není třeba jezdit daleko, tuzemsko nabízí mnoho krásných míst. Mezi známé, kulturně bohaté a oblíbené místo patří také Františkovy Lázně.

První známky léčivých pramenů se objevují na začátku patnáctého století a přibližně dvě stovky let později se začaly stavět první lázně. Město proslavily také známé osobnosti, které zamířily do místních lázní. Mezi ně patřil například Wolfgang Amadeus Geothe, Božena Němcová, František Nezval, Václav Klaus, Franz Kafka, Václav Havel a mnoho dalších. Nyní jsou Františkovy Lázně navštěvovány díky bohaté kultuře, sportu, hisstorii a také především kvůli lázeňství a wellness.

Pohyb je zdravý

Aktivní odpočinek je stejně důležitý, jako relaxace. Navštívit můžeme tedy fitness centra, aquaparky, zahrát si golf na místních greenech, zajít si na jógu, pilates, miniaturgolf, péntaque, tenis a další sporty. Potřeby pro sporty je možné si vypůjčit přímo u areálů lázní. Vypůjčit si můžeme také kolo nebo Nordic Walking, které jsou vynikající na delší turistické trasy. Nordic Walking je v posledních letech velice oblíbeným, jelikož speciálně vyrobené hole napomáhají rovné chůzi, zapojují více svalů a chůze je tedy efektivnější.

Místní procedury

Cílem většiny návštěv jsou však přímo lázně. Ročně sem míří mnoho lidí pooperacích, léčit zdravotní problémy, na rehabilitace a taky na wellness a odpočinek po náročných dnech v práci a užít si volný čas. Procedury jsou bohaté a vybere si tady každý. Masáže, lázně, peelingové kůry, sauna, svičení a zábaly, to vše a mnoho dalšího. Slevy na lázeňské pobyty jsou příjemným překvapením i dárkem jak pro rodinu i přátelé, při každé příležitosti.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

(Vyplňte)

(Vyplňte)