Řecký ostrov Kréta

Řecká mytologie tvrdí, že Zeus, nejvyšší z bohů, si jako místo svého narození zvolil ostrov Kréta. Že moudře vybíral vám potvrdí téměř každý, kdo někdy tento největší z řeckých ostrovů navštívil.

Turistům, kteří na Krétu přicestují, zaručuje ostrov díky své poloze dlouhou a sluncem prohřátou sezónu. Slunečních paprsků si budete moci na dlouhých písečných plážích, které jsou omývány teplou mořskou vodou, dosytosti užívat již od poloviny května. A sezóna zde trvá až do prvních říjnových dnů.

Turisté, kteří Krétu navštívili vícekrát, říkají, že nejkrásnějším obdobím pro její návštěvu je jaro. Na začátku sezóny ostrov doslova rozkvétá a topí se v záplavě květin. Ty na ostrově rozkvétají prakticky na každém kroku. Ale ať již Krétu navštívíte v kterémkoliv období, určitě nebudete zklamáni.

Sever ostrova je vyhledáván ponejvíce turisty, pro které den v žádném případě nekončí západem slunce. Podél pobřeží je rozeseto několik desítek hotelových komplexů a z kilometrů písečných pláží s jemným pískem se vstupuje do moře jen velmi pozvolna. Mezi známá a vyhledávaná letoviska v severní části ostrova paří například rušný Heraklion, luxusní Elounda či Stalida a Stalis.

Jižní část je oproti severu o poznání drsnější. Pobřeží lemují hory, které se začínají zvedat do výšky jen kousek od pláží. Zde byste rozsáhlé hotelové komplexy hledali jen velmi stěží. Jižní Kréta jsou především štíty hor, klikaté horské cestičky a malebné vesnice.

Vzhledem k své rozmanitosti nabízí ostrov Kréta jak možnost strávit dovolenou aktivně, tak i jen odpočinkem pod horkým řeckým slunce na prohřáté pláži. Pokud se chystáte Krétu navštívit, podívejte se na průvodce po ostrově Kréta.

Další informace o Krétě na www.kreta-web.cz.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

(Vyplňte)

(Vyplňte)