Seychely

V Čechách se Seychely nedostaly do povědomí většiny obyvatel pro své všudypřítomné žulové balvany ani obrovské želvy, kterých je tu několikanásobně více než na Galapágách. Tyto ostrovy uprostřed Indického oceánu paradoxně proslavil Radovan Krejčíř, který sem v roce 2006 utekl před českou policií.

Pokud si zde chcete dovolenou opravdu užít, budete muset mít k dispozici dostatek finančních prostředků. Pokud má turista zaplatit za kilo pomerančů ekvivalent šest eur a za hamburger ještě o 2 eura více, rychle si uvědomí, že tato destinace je jen pro opravdu bohaté.

Na starých mapách bývají Seychely označovány jako „Tři bratři a sedm sester“. Právě takto pokřtil tři velké a sedm menších ostrovů francouzský kapitán Lazare Picault v roce 1742. Velikost je ovšem relativní pojem, neboť i největší ostrov Mahé je dlouhý jen 27 km a jeho šířka nepřesahuje 10 km.

Hlavní město Victoria, přestože s „pouhými“ 23 tisíci obyvateli patří k nejmenším metropolím na světě, se může pochlubit i kopií známé londýnské věže Big Ben.

Zdejší obrovské želvy, které žijí především na ostrově Aldabra, mají údajně tak silný krunýř, že pokud na ně náhodou z výšky spadne kokosový ořech, při prudkém nárazu se ořech roztříští na kusy. Mimochodem, kokosové mléko místní používají jako přírodní opalovací krém.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

(Vyplňte)

(Vyplňte)