Tipy na výlety v českých metropolích

Dovolenou v České i Slovenské republice si můžeme zpříjemnit návštěvou památek, které nabízí snad každé město. Nespočet kostelů, klášterů, historických budov, muzeí, divadel a památek se najde v každé větší metropoli. Zajímavé slevy na pobyty v českých i zahraničních městech nabízí portál NewGo.cz se slevou až 60 %.

Tipy na výlety ve městech v České republice

Pokud se chystáte navštívit sever republiky, který je hornatější, stojí za to zastavit se v pátém největším městě České republiky – v Liberci. Typickým znakem Liberce je liberecká radnice, která je typickou novorenesanční stavbou. Dalším symbolem Libereckého kraje je vysílač Ještěd, který je zároveň hotelem. Za návštěvu stojí i město Česká Lípa, Teplice a další místa.

Na jihu republiky vás naopak přivítá rovinatý a pohodlný terén, vinohrady a usměvaví lidé. Za zastávku rozhodně stojí například Znojmo, Mikulov, nebo Břeclav. Dominantu jižní strany státu tvoří Český Krumlov. Město je zajímavé už jen tím, že leží v esovitě zakřivených meandrech řeky Vltavy. Český Krumlov je městem umění a kultury, zážitků a oblastí s krásnou přírodou. Český Krumlov je oblíbeným cílem nejen tuzemských, ale i zahraničních turistů. Dalším vyhledávaným městem turistů jsou pobyty v Brně, v Písku, pobyty v Plzni, Jihlavě, Olomouci a dalších.

Hlavní město Praha

Praha je největším městem České republiky a patnácté největší město Evropské unie. Praha se nachází ve středu Středočeského kraje a patří k jednomu z nejkrásnějších měst v Evropě. Praha svým návštěvníkům nabízí maximální kulturní i sportovní vyžití. Divadlo, hudba, kino, památky, restaurace a kluby, muzea a mnoho dalšího vám pobyt v Praze jen zpříjemní.

Druhé největší město – Brno

Dáte-li přednost návštěvě druhého největšího města v České republice – Brnu. Rozhodně využijte za krásného počasí vyhlídkové plavby po Brněnské přehradě, navštivte funkcionalistickou stavbu Vilu Tugendhat, která je zařazena na seznamu památek UNESCO. Zajímavostí jsou kasematy na hradu Špilberk či Kapucínská krypta.Zde je místo pro Vaše názory a komentáře...

(Vyplňte)

(Vyplňte)